Rolety rzymskie – idealne do każdego mieszkania

rolety rzymskie są popularne w mieszkaniu

Rolety rzymskie to rozwiązanie idealne dla każdego mieszkania. Ze względu na swoją funkcjonalność i znacznie łatwiejsze utrzymanie w czystości w porównaniu do tradycyjnych zasłonek okiennych, stają się coraz popularniejsze.

Rolety rzymskie – dlaczego warto je mieć?

roleta rzymska typ 1Tego rodzaju rolety mają wiele zalet. Przede wszystkim świetnie spełniają swoją podstawową funkcję, czyli osłaniają mieszkanie przed działaniem światła słonecznego. Dzięki zastosowanym mechanizmom regulującym ułożenie rolety w bardzo łatwy sposób możemy zwiększać lub zmniejszać dostęp światła. W porównaniu do zwykłych firanek, czy zasłon rolety są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu. Świetnie sprawdzają się w małych mieszkaniach o ograniczonej powierzchni ścian obok okien, gdzie po prostu brakuje miejsca na umieszczenie klasycznych zasłon. Oprócz spełniania swojej podstawowej roli rzymskie rolety są także wspaniałym elementem dekoracyjnym mieszkania. Bardzo dobrze prezentują się we wszystkich wnętrzach – zarówno tych nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Świetnie wyglądają zarówno kiedy są opuszczone, jak i wtedy, gdy po zsunięciu układają się w poziome, efektowne zakładki.

Jakie rolety wybrać?

roleta rzymska w kolorze brązowymWybór rolet na rynku jest naprawdę bardzo duży. Dostępne są różne wzory i wersje kolorystyczne, dlatego bez problemu można dopasować je do każdego mieszkania. Wybierając rolety należy zastanowić się jaką rolę mają one spełniać – czy zależy nam bardziej na aspekcie funkcjonalnym, czy może dekoracyjnym. Jeżeli bardziej istotna jest dla nas funkcjonalność należy wybierać rolety wykonane z nieprzepuszczalnych tkanin. Jeśli natomiast zależy nam przede wszystkim na aspekcie dekoracyjnym wybierajmy te z cieńszych, bardziej przepuszczalnych tkanin, takich jak np. tiul.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *