Rolety plisowane – największe zalety

zalety rolet plisowanych w kuchni

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji bardzo wiele profesjonalnych metod zaciemniania okien. Z roku na rok coraz więcej osób zamiast tradycyjnych zasłon decyduje się na rolety plisowane, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe zalety rolet plisowanych i kiedy warto z nich skorzystać.

Prosty i szybki montaż

roleta plisowana w kolorze latteJedną z największych zalet rolet plisowanych jest oczywiście ich bezproblemowy montaż. Aby skorzystać z dobrodziejstwa rolet plisowanych nie potrzebować będziemy żadnych dodatkowych systemów mocowania. Nowe plisy w całości mogą być mocowane bezpośrednio do skrzydła okna, za pomocą specjalnych wieszaków, które dołączane są do zestawu. Najczęściej są to proste plastikowe kształtki, do których przymocowuje się wytrzymałe żyłki. Rolety mogą przesuwać się w górę i dół, dzięki czemu możemy precyzyjnie sterować ilością światła w danym pomieszczeniu.

Największe plusy rolet plisowanych

Montaż to nie jedyna zaleta plisowanych rolet okiennych. Ich bardzo dużym plusem jest również łatwość czyszczenia. Osoby, które nie lubią prania firanek, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za porządnymi roletami plisowanymi. Rolety możemy błyskawicznie wyczyścić za pomocą odkurzacza albo zwykłej wilgotnej szmatki. Co najważniejsze, aby wyczyścić rolety nie trzeba ich demontować. Jest to ogromna oszczędność cennego czasu i nerwów, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup plisowanych rolet.

Gdzie sprawdzą się rolety plisowane

Bardzo dużym plusem rolet plisowanych jest również to, że można śmiało je wykorzystać wszędzie tam, gdzie inne typy osłon się nie sprawdzą. Doskonale pasują przede wszystkim do ogrodów zimowych, przeszklonych sufitów oraz okien o bardzo nietypowych kształtach. Pamiętać należy również o tym, że plisy mogą być rozsuwane nie tylko od dołu, ale również od góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *