Karnisze nowoczesne i ich nieprawdopodobna moc ozdabiania każdego pomieszczenia

nowoczesne karnisze sufitowe

Odpowiednio dobrany do wnętrza karnisz to ważniejszy jego element, niż mogłoby się wydawać. Czym należy się kierować, aby wybrać ten idealny?

Rodzaj karnisza a wystrój wnętrza

Karnisze mogą znaleźć rozmaite zastosowanie, daleko wykraczające poza dekorację okna. Spełnią swoją rolę także wtedy, kiedy chcemy zasłonić przejście pomiędzy pomieszczeniami tkaniną, stworzyć nietypowe drzwi do garderoby czy oryginalny zagłówek do łóżka. Bez względu na to, do czego będą służyć, zasada jest jedna: dobieramy je do stylu konkretnego pomieszczenia. Wyjątkiem są pokoje łączone, takie jak np. kuchnia z jadalnią. To przede wszystkim styl i charakter pomieszczenia determinują, czy będzie na potrzeby karnisz pojedynczy czy podwójny. Ten pierwszy sprawdzi się, kiedy chcemy zawiesić tylko firanę lub zasłonę. Ten drugi kiedy zależy nam na dekoracji bardziej eleganckiej, wielowarstwowej, złożonej z firan i zasłon lub dwóch dekoracyjnych materiałów, czyli tzw. podwójnych zasłon.

Nowoczesne karnisze metalowe i ich najważniejsze zalety

Karnisze metalowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, które można podzielić na cztery grupy kolorystyczne: nikiel, efekt stali, chrom mat oraz antyczny metal. Zazwyczaj nowoczesne karnisze dobiera się do lamp i okuć meblowych. Dzięki możliwości indywidualnego wyboru końcówki dekoracyjnej, pasują zarówno do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznych czy glamour. Ich główną zaletą jest to, że z powodzeniem utrzymują nawet najcięższe firany czy zasłony, ponieważ są wyjątkowo wytrzymałe. W jasnych i przestrzennych wnętrzach doskonale wygląda karnisz w kolorze antracyt, natomiast w minimalistycznych przestrzeniach, które zawierają wiele elementów przeszklonych dobrym wyborem jest stal nierdzewna lub srebrny mat, które doskonale podkreślają charakter wnętrza i jego wyposażenie, np. sprzęt elektroniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *