Karnisze drewniane i ich niepowtarzalne, naturalne piękno

drewniane karnisze okienne do każdego domu

Piękne i niepowtarzalne dekoracje okienne to nie tylko rolety, zasłony i muślinowe firanki, ale to również odpowiednio dobrane karnisze, na których zawisną te piękne i niepowtarzalne materiały.

Karnisze drewniane – piękna ozdoba każdego okna

Nowatorskie karnisze drewniane wspaniale prezentują się w pomieszczeniach wykończonych w stylu rustykalnym i bardziej klasycznym, gdzie można zaobserwować znaczną ilość elementów drewnianych. Najczęściej wykonuje się je z buku, sosny czy brzozy, jednak bardzo często są to modele malowane. Odpowiedni odcień karnisza najlepiej dobrać w taki sposób, aby harmonijnie komponował się z kolorem stolarki drzwiowej i okiennej, podłogi oraz znajdujących się w pomieszczeniu mebli. Dzięki swojemu naturalnemu urokowi karnisze drewniane w fantastyczny sposób podkreślają niepowtarzalny i oryginalny charakter każdego pomieszczenia. Ponadto pomagają one w wytworzeniu ciepłej i domowej atmosfery. Najlepiej sprawdzą się w wysokich pomieszczeniach o dużym metrażu, ponieważ w takim otoczeniu prezentują się znacznie subtelniej i wyglądają na lżejsze.

Materiały, które idealnie współgrają

Na karniszach drewnianych najlepiej zawieszać naturalne tkaniny i materiały, które w świetny i nonszalancki sposób podkreślają nie tylko ich wyjątkowe piękno, ale również dodadzą całemu pomieszczeniu niebanalnego charakteru i wyglądu. Świetnie sprawdzi się tutaj len w wielu delikatnych i stonowanych odcieniach, jednak należy wystrzegać sie grubych i ciężkich, wzorzystych zasłon. W znacznym stopniu przytłoczą one cały pokój i nie do końca wpiszą się w jego rustykalną stylistykę. Piękne, drewniane karnisze najlepiej czują się w towarzystwie naturalnych materiałów i tkanin. Całość wygląda wówczas bardzo ciekawie, nieszablonowo i zapewnia doskonalą prezencję całemu pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *